| Manufacturer Compatibility | InnoLux |
| Condition | New |
| Warranty | 3 months |
| Manufacturer | InnoLux |
| Warranty Services | COMPMASTER Lab 073-2241747 Gei Oni 6, Tet Shoping Center, Ashdod |
| Connection | Top And bottom Brackets, Two Holes |
| Connector | 30 PIN |
| Height | 198mm |
| Interface | eDP |
| Manufacturer Part Number | N140BGA-EA4 REV.C1 |
| Resolution | 1366x768 |
| Resolution Classification | HD |
| Screen Size | 14.0 inch |
| Type | Matte |
| Width | Nano, 315mm |
| אינוורטר | 220mm |
| Device Compatibility | ASUSPRO P1440FAC |
| Product Link | New N140BGA EA4 rev.c1 InnoLux Laptop Screen 30 PIN Matte 14.0" HD width: Nano 315mm invertor: 220mm hight: 198mm eDP Top And bottom Brackets Two Holes |
| Matching SKUs | ID: 51247, OC: 921, N140BGA-EA4 rev. |