





New in stock
In Ashdod Branch Stock
Last one






* The picture is for illustration only
A short description
Genuine motherboard for Lenovo Yoga 520-14IKB and Flex 5-1470 laptops with i5-7200U processor GeForce 940MX 2GB graphics and backlit keyboard part number 5B20N67503 compatible with models 80X8 and 80XA ensures high performance and full system stability for a fast and reliable replacement, Manufacturer: Lenovo, Warranty: 3 months, Processor Series: Kaby Lake, Memory: 16GB
Memory Type: DDR4Please check the compatibility of a part according to the model number and photo before ordering, you can contact us to check compatibility
New Lenovo BDPLANAR MBC80X8WINI57200UHN16SGTR2GFPBL 5B20N67503 Laptop Motherboard Intel Core i5 7200U Processor 3M Cache up to 3.10 GHz original
Pick up and delivery options:
- Collection from the Ashdod branch - 0₪
- PICKUP collection points - 30₪ - over 499₪ - Free Delivery (For small packages)
- Home delivery - 55 shekels - over 2999₪ - Free Delivery
*Except for cases of abnormal size/weight
Payment options:
- Up to 3 interest-free Credit Card (4-36 with interest) payments through a website, phone, or Ashdod branch
- Bank transfer (Deferred payment not accepted), Bit, PayBox
- Cash at the Ashdod Branch - Up to 6000₪ only or above 6000₪ up to 10% of the order amount and not more than 6000₪ in cash as per the law
- PayPal - Only Shipments With a Tracking Number
₪716
Ex Tax: ₪716
| Specifications | |
| Review | This is a genuine OEM motherboard for the Lenovo Yoga 520-14IKB and Flex 5-1470 laptops with part number 5B20N67503. The board comes equipped with an Intel Core i5-7200U processor together with a dedicated NVIDIA GeForce 940MX graphics card featuring 2GB of video memory and 16GB of built-in RAM delivering high performance for everyday use light gaming and graphic work. The board includes support for a for advanced security and a backlit keyboard BL for comfortable use in all lighting conditions. It is fully compatible with Yoga 520-14IKB type 80X8 and 80YM as well as Flex 5-1470 type 80XA ensuring full system stability and perfect functionality of all components. The component is built from durable high-quality materials and has passed strict quality control before delivery ensuring reliable performance over time. Installation is recommended for professional technicians due to the high sensitivity of motherboard components. |
| Condition | New |
| Warranty | 3 months |
| Manufacturer | Lenovo |
| Warranty Services | COMPMASTER Lab 073-2241747 Gei Oni 6, Tet Shoping Center, Ashdod |
| Connection | Does not apply |
| CPU Generation | 7th Gen |
| Graphic Chip | NVIDIA GeForce 940MX |
| Manufacturer Part Number | 5B20N67503 |
| Memory | 16GB |
| Memory Type | DDR4 |
| Model | Lenovo BDPLANAR MBC80X8WINI57200UHN16SGTR2GFPBL |
| Processor | Intel Core i5-7200U Processor 3M Cache, up to 3.10 GHz |
| Processor Series | Kaby Lake |
| quality | original |
| Type | Does not apply |
| נפח זיכרון של כרטיס מסך | 2GB |
| Matching SKUs | ID: 77143, 5B20N6750 |
| system | |
| delivery options | ashdod branch |
Last products you viewed:
Tags:
Lenovo
, 5B20N67503
, Kaby Lake
, 16GB
, 3 חודשים
, DDR4
, Intel Core i5-7200U Processor 3M Cache
, up to 3.10 GHz