| Manufacturer Compatibility | InnoLux |
| Condition | New |
| Warranty | 3 months |
| Manufacturer | InnoLux |
| Warranty Services | COMPMASTER Lab 073-2241747 Gei Oni 6, Tet Shoping Center, Ashdod |
| Connection | No Brackets |
| Connector | 30 PIN |
| Height | 214.75mm |
| Interface | eDP |
| Manufacturer Part Number | N156HGA-EA3 REV.C3 |
| Resolution | 1920x1080 |
| Resolution Classification | FHD |
| Screen Size | 15.6 inch |
| Type | Matte |
| Width | Nano, 350mm |
| אינוורטר | 260mm |
| Device Compatibility | Lenovo ideapad 5-15IIL05 - Type 81YK, Lenovo ideapad 3-15ITL6 Laptop - Type 82H8 |
| Product Link | New N156HGA EA3 REV.C3 InnoLux Laptop Screen 30 PIN Matte 15.6" FHD width: Nano 350mm invertor: 260mm hight: 214.75mm eDP No Brackets |
| Matching SKUs | ID: 51517, OC: 956, N156HGA-EA3 REV. |