| Manufacturer Compatibility | InnoLux |
| Condition | New |
| Warranty | 3 months |
| Manufacturer | InnoLux |
| Warranty Services | COMPMASTER Lab 073-2241747 Gei Oni 6, Tet Shoping Center, Ashdod |
| Connection | No Brackets |
| Connector | 30 PIN |
| Frequency | 60Hz |
| Height | 205.12mm |
| Interface | eDP |
| Manufacturer Part Number | N140HCA-EAC REV.C7 NO BRACKETS |
| Resolution | 1920x1080 |
| Resolution Classification | FHD |
| Screen Size | 14.0 inch |
| Type | Matte |
| Width | Nano, 315.81mm |
| אינוורטר | 220mm |
| Device Compatibility | ASUS Vivobook 14 X413EA |
| Product Link | New N140HCA EAC REV.C7 NO BRACKETS InnoLux Laptop Screen 30 PIN Matte 14.0" FHD width: Nano 315.81mm invertor: 220mm hight: 205.12mm eDP 60Hz No Brackets |
| Matching SKUs | ID: 68277, OC: 1249, N140HCA-EAC REV.C7 NO BRACKE |