| Manufacturer Compatibility | InnoLux |
| Condition | New |
| Warranty | 3 months |
| Manufacturer | InnoLux |
| Warranty Services | COMPMASTER Lab 073-2241747 Gei Oni 6, Tet Shoping Center, Ashdod |
| Connection | No Brackets |
| Connector | 40 PIN |
| Frequency | 144Hz |
| Height | 216.245mm |
| Interface | eDP |
| Manufacturer Part Number | N156HRA-GAA REV. C1 |
| Resolution | 1920x1080 |
| Resolution Classification | FHD |
| Screen Size | 15.6 inch |
| Screen Type | IPS |
| Type | Matte |
| Width | Nano, 350mm |
| אינוורטר | 279mm |
| Device Compatibility | Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IHU6 - Type 82K1, ASUS TUF Gaming A15 FA506QM, HP OMEN Laptop - 15-ek0000nj |
| Product Link | New N156HRA GAA REV. C1 InnoLux Laptop Screen 40 PIN Matte 15.6" FHD width: Nano 350mm invertor: 279mm hight: 216.245mm eDP IPS 144Hz No Brackets |
| Matching SKUs | ID: 47020, OC: 907, N156HRA-GAA REV. |