| Manufacturer Compatibility | BOE |
| Condition | New |
| Warranty | 3 months |
| Manufacturer | BOE |
| Warranty Services | COMPMASTER Lab 073-2241747 Gei Oni 6, Tet Shoping Center, Ashdod |
| Connection | No Brackets |
| Connector | 30 PIN |
| Height | 198mm |
| Interface | eDP |
| Manufacturer Part Number | NT140WHM-N44 V8.0 |
| Resolution | 1366x768 |
| Resolution Classification | HD |
| Screen Size | 14.0 inch |
| Type | Matte |
| Width | Nano, 315mm |
| אינוורטר | 220mm |
| Device Compatibility | V14-ADA (Lenovo) - Type 82C6, Lenovo ideapad 3-14IIL05 Laptop - Type 81WD |
| Product Link | New NT140WHM N44 V8.0 BOE Laptop Screen 30 PIN Matte 14.0" HD width: Nano 315mm invertor: 220mm hight: 198mm eDP No Brackets |
| Matching SKUs | ID: 51250, OC: 922, NT140WHM-N44 V8 |